Wrz 18

Uciekające pieniądze z konta w sieci Plus po otrzymaniu wiadomości SMS ? ;>

Wystarczyło, że wysłałeś jednego darmowego sms`a  i mogło się zacząć… Bombardowanie Twojego numeru SMS`ami Premium za które płacisz przy ich odbiorze.

Istnieje możliwość czasowej dezaktywacji wszystkich Serwisów SMS Premium w sieci Plus poprzez wysłanie wiadomości SMS.

Należy wysłać SMS o treści „Start blokada” pod numer 8888.

Jeśli jednak chcemy ponownie aktywować w/w serwisy SMS Premium w sieci Plus należy wysłać ponownie SMS ale tym razem o treści „Stop blokada” pod numer 8888.

Dodatkowo, Klient ma możliwość otrzymania pełnej listy aktywnych Serwisów Premium wysyłając wiadomość SMS o treści „Lista” pod numer 8888. Wysłanie wiadomości SMS na numer 8888 w kraju jest bezpłatne, natomiast w roamigu jest płatne i opłata równa jest stawce za wysłanie jednej wiadomości SMS zgodnie z posiadaną przez Klienta taryfą w roamingu.

Autor admin

341 komentarzy do “SMS Premium w sieci Plus – Jak wyłączyć smsy w sieci Plus za które płacimy przy odbiorze?”

 1. Bartek napisał(a):

  Proszę pomocy mój młodszy brat wysłał mi sms na jakiś numer i nie mogę teraz tego zablokować bo nie mogę wysyłać sms na numery krótsze niż 9 cyfrowe jestem w plus na kartę proszę o pomoc błagam!!!

 2. admin napisał(a):

  Bartek jak to?? Krótsze niż 9?? Jeśli masz włączoną blokadę SMS Premium to na numery typu 95555 nie wyślesz… Ale skoro zabiera Ci kasę to blokady nie masz. Chyba, że zabierało… wysłałeś SMS`a żeby włączyć usługę blokady numerów Premium i w tej chwili drugi raz nie możesz wysłać tego SMS`a.
  Gubię się ;D

 3. Kursik napisał(a):

  Witam słuchajcie bardzo proszę o pomoc no włączyłem tą opcje Vonyi na numer 60555 i dostałem smsa że jak chce anulować to mam wpisać coś i będzie no i tak zrobiłem i wtedy dostałem smsa że zostało wyłączone ale i tak zabrało pieniądze z konta i jak wziąłem ”Lista” na numer 8888 to wyświetliło mi się że mam aktywowaną jedną płatną wiadomość a jak próbowałem wyłączyć to mi piszą że nie mam uruchomionej żadnej ale pieniądze zabierają! Co robić z góry dzieki za pomoc

 4. admin napisał(a):

  Kursik…. Skoro wysłałeś SMS o treści LISTA na numer 8888 i otrzymałeś wiadomość, że masz uruchomioną subskrypcję to znaczy, że jest włączona. Ale masz w takim razie jej nazwę. Więc możesz ją teraz wyłączyć…
  STOP i nazwa subskrypcji.
  Powinno pomóc.
  Pozdrawiam
  Admin

 5. Jerzy napisał(a):

  Mam problem Mimo założenia Blokady Typ.Start Blokad pod Nr.8888 Mimo wszystko otrzymuje SMSy od Upierdliwych Wróżbitów?
  Proszę o podpowiedz Jak pozbyć sie Tego Typ.SMS
  Pozdrawiam Jerzy.

 6. admin napisał(a):

  Witaj Jerzy!
  Co do SMS`ów od wróżbitów są one przesyłana w formie reklamowej? Typu „jeśli chce się dowiedzieć… wyślij SMS…” I rozumiem, że nie pobierają Ci za nie kasy? Są po prostu męczące? Można je po prostu zablokować. Uruchom w telefonie funkcje „czarna lista” lub „blokowane numery”. W każdym telefonie nazywa się to trochę inaczej lecz sposób działania jest jeden. Automatyczne odrzucanie wiadomości od numerów z listy.
  Pozdrawiam
  Admin

 7. Anna napisał(a):

  Witam.
  Tez mi pobierają kasę.
  Wysłałam SMS o treści LISTA na numer 8888 i otrzymałam zwrotnego o treści: „Aktualnie posiadasz 0 aktywnych subskrypcji oraz za pomocą wiadomości płatnych przy odbiorze opłacasz dostęp do 0 usług”.
  Co powyższe oznacza?
  Po czym wysłałam następnego sms o treści START BLOKADA i otrzymałam odpowiedź następującą: „blokada usług została aktywowana, Wyślij STOP BLOKADA na numer 8888, aby wyłączyć blokadę usług. Nie zablokowano żadnych usług”.

  O co tu chodzi, nie rozumiem już nic, dlaczego nie zablokowano mi żadnych usług skoro aktywowałam blokadę i co znaczy opłacam dostęp do 0 usług.
  Proszę o odpowiedź.
  Pozdrawiam
  Anna

 8. admin napisał(a):

  Witaj Anna…
  Skoro otrzymałaś SMS`a zwrotnego, że nie „…posiadasz aktywnych subskrypcji oraz za pomocą wiadomości płatnych przy odbiorze opłacasz dostęp do 0 usług” oznacza to, że nie pobierano Ci pieniędzy na subskrypcje itp. Po wysłaniu START BLOKADA otrzymałaś SMS, że nie zablokowano Ci żadnych usług. Ponieważ włączyłaś blokadę, ale żadnej płatnej usługi nie miałaś uruchomionej… I dlatego żadna z nich nie została zablokowana.
  Jeśli nadal jakieś pieniądze uciekają Ci z konta przyjrzyj się czy nie masz czasem włączonego jakiegoś pakietu usług u operatora samoodnawialnego. Może na internet lub SMS`y…?
  Mam nadzieję, że rozwiałem choć trochę Twoje wątpliwości.
  Pozdrawiam
  Admin

 9. Anna napisał(a):

  Bardzo dziękuję.
  Wyłączyłam Twoja sugestią wszystko co się dało, zostało mi jeszcze przekazywanie połączeń, ale nie wiem co to oznacza, czy to wyłączę to będę miała blokadę na połączenia przychodzące? Wyłączyłam też transmisję danych i przez to nie mogę wysyłać i odbierać mms.Nie mam w tel opcji wyłączenia poczty głosowej. Moj tel to nokia lumia 610 .
  Pozdrawiam
  Anna

 10. admin napisał(a):

  Anka nie ma za co… Ciesze się, że się udało.
  A co do przekazywania połączeń to nie zrobisz tego z telefonu. Wyłącznie przez biuro obsługi więc ten temat zostawiłbym w spokoju 😉
  A co do MMS`ów… to zgadza się. Aby wysłać lub odebrać MMS`a trzeba mieć włączoną usługę transmisji danych. Ale skoro nie masz włączonego pakietu internetowego i boisz się o koszty transmisję danych włączaj tylko gdy otrzymasz wiadomość MMS lub ją wysyłasz.
  Pozdrawiam
  Admin

 11. Anna napisał(a):

  Witam ponownie.
  A czy pakietem odnawialnym i płatnym jest aktywny pakiet 30 bezpiecznych wizytówek ( 30 sms), nawet nie wiedziałąm, ze mam cos takiego. Czy moge go dezaktywować i do czego on w ogóle ma służyć?
  Anna

 12. admin napisał(a):

  Anna pakiet bezpłatnych wizytówek jest bezpłatny 🙂
  Ten pakiet otrzymałaś gdy kupiłaś nowy numer i jest on zupełnie darmowy.
  Pozdrawiam
  Admin

 13. Kacper napisał(a):

  Płaci się za waszą usługe? i czy to dalej jest aktualne ?

 14. admin napisał(a):

  Kacper za jaką usługę? Możesz jaśniej? ;>
  Pozdrawiam
  Admin

 15. Anna napisał(a):

  Witaj. Dziękuję za odpowiedź.
  Rzeczywiście usługa „transmisja danych” jak jest wyłączona to nic mi nie żeby go zobaczyć włączyłam „transmisje danych”, odebrałam, po czy od razu wyłączyłam. Sprawdzam konto i zabrało mi 0,76 groszy hehe za odebranie mms – to skandal. Musze zmienić telefon, w poprzednim, a była to stara NOKIA 500, nie miałam żadnych problemów.
  Pozdrawiam bardzo
  Anna

 16. admin napisał(a):

  Anna nie ma za co.
  Ale widzę, że nadal nie do końca działa to u Ciebie jak powinno.
  Za odebranie MMS`a nie powinnaś płacić. Sprawdź w ustawieniach czy masz w MMS`ach ustawiony profil MMS… Jeśli masz ustawiony błędny APN będzie pobierało Ci z konta podczas pobierania MMS`a.
  Pozdrawiam
  Admin

 17. Janek napisał(a):

  Witam was jeśli chcecie wyłączyć sms-y płantne na zawsze piszecie Lista na numer 8888 przychodzi sms z włączonymi smsami płatnymi i to co macie włączone piszecie Stop np tam mob czy coś innego macie włączonego pod numer taki jaki przyszedł ten sms w moim przypadku mob

Odpowiedz